Végső búcsú Hlogyik Istvántól, Bánhida utolsó kovácsmesterétől
Mély fájdalommal, de hálával teli szívvel vettünk végső búcsút Hlogyik Istvántól, mindenki Pista bácsijától 2026. május 8-án a bánhidai Szent Mihály Templomban.
A gyászszertartáson közösségünk tagjai együtt rótták le kegyeletüket egy olyan ember előtt, aki életével és munkásságával elválaszthatatlan részévé vált Bánhidának.
A búcsúztatón a Bánhidai Szlovák Kórus énekével tette emelkedetté a pillanatot, méltó módon búcsúzva a helyi közösség oszlopos tagjától. Önkormányzatunk képviseletében Fischl Gabriella elnökasszony is jelen volt, kifejezve tiszteletét és részvétét a gyászoló családnak.
Pista bácsi emléke, jósága és közösségépítő személyisége szívünkben örökké élni fog.
A képeket Jackl Károly készítette



