Regionális szlovák verseny Bánhidán

Regionális szlovák verseny Bánhidán
2026.05.10.

2026. május 7-én, csütörtökön a tatabányai Bánhidai Jókai Mór Általános Iskola adott otthont a „Poď sa hrať!” elnevezésű regionális szlovák vetélkedőnek.

A megmérettetésen háromfős csapatok képviselték Vértesszőlőst, Tardost, Nézsát, valamint a házigazda Bánhidát, de nemzetközivé tette az eseményt szlovákiai testvériskolánk, a komáromi csapat jelenléte is. A résztvevőket Makszimné Pálfi Enikő igazgatónő köszöntötte.

A verseny túlmutatott a puszta tudásfelmérésen: a kreatív és játékos feladatok a szlovák nyelv szeretetére és a közös kulturális gyökerek ápolására ösztönözték a diákokat. Bár a zsűrinek nehéz feladat jutott a megoldások értékelésekor, végül minden résztvevő gazdagodott: a győztesek díjakkal és diplomával, a többiek pedig emléklapokkal és ajándékokkal térhettek haza. Bár a házigazda csapat most nem állt dobogóra, élményekkel és új ismeretekkel így is gazdagodtak.

Hálás köszönet a kísérőtanárok felkészítő munkájáért és a Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat nagylelkű támogatásáért. Jövőre is várunk szeretettel mindenkit!

 

20260507_13015220260507_13341320260507_150743

Vissza